Pasywny dom bliźniak w Gdańsku, Osowa, Homera

salon i jadalnia
salon i jadalnia

Dom bliźniak wybudowany jako dom pasywny, zlokalizowany w Gdańsku Osowej na osiedlu domków jedno i wielorodzinnych. Do budowy użyto materiałów wysokiej jakości oraz wykorzystano nowoczesne technologie, aby dom był bardzo tani w eksploatacji.
Nieruchomość oddana do użytku w 2007r., wykończona w 100%. Działka o powierzchni 304 m2, w pełni zagospodarowana. NOWA CENA 749 tys. zł.

Powierzchnia użytkowa domu to 136m2, a całkowita 157m2, do tego garaż 15m2.
Na parterze domu znajduje się salon z wyjściami do ogrodu od strony zachodniej i północnej,
kuchnia od strony wschodniej z jadalnią także z wyjściem do ogrodu od północy, WC, duży wiatrołap.
Na piętrze znajdują się dwie sypialnie 24 i 17m2 (wschód / zachód), łazienka z wanną i kabiną.
Na drugim piętrze dwie sypialnie 12 i 13m2 (wschód / zachód), łazienka z kabiną, stryszek.

Całość starannie wykończona: łazienki i WC glazurą i terakotą, kuchnia w meble kuchenne i sprzęt AGD wysokiej klasy, ściany w pokojach gładzone i malowane, na parterze na podłogach płytki ceramiczne, na pozostałych dwóch poziomach panele. Stolarka okienna PCV, rolety i drzwi antywłamaniowe. Całość bardzo zadbana, do wprowadzenia.

Bardzo ważnym elementem tej nieruchomości jest sposób wybudowania domu, jako budynku pasywnego. Na parterze zastosowano ogrzewanie podłogowe, a w pozostałej części domu grzeją tylko ściany w łazienkach przylegające do pokoi. Wymiana powietrza, tzn. wprowadzenie świeżego z zewnątrz oraz ogrzanie go, możliwe jest dzięki rekuperacji. Na każdym piętrze zainstalowano niezależny sterownik, aby każdy mógł regulować temperaturę wnętrza wg własnych potrzeb. Dodatkowo powietrze oczyszczane jest przez filtr przeciwpyłkowy, co może być istotne dla alergików. Okna zastosowane w domu są antywłamaniowe, wykonane w technologii trzyszybowej, a jedenaście z nich ma 2m wysokosci, co pozwala na doświetlenie wnętrza i absorbcję ciepła słonecznego. Na wszystkich oknach zainstalowano rolety antywłamaniowe, pełniące także funkcję izolacji cieplnej i świetlnej. Mury domu zaizolowane są 35cm warstwą styropianu. Samo ciepło służące do ogrzania domu i ciepłej wody, dostarczane jest przez lokalną kotłownię, którą wybudował deweloper. Instalacja alarmowa i brama garażowa na pilota dopełniają całość.

Koszt roczny ogrzania domu to ok 2000 zł, a koszt ciepłej wody to ok 1200 zł, przy utrzymaniu optymalnej temperatury.

W okolicy przychodnia, sklepy, szkoły, przedszkola, tereny zielone, przystanki komunikacji miejskie, wszystko czego potrzeba do życia,
a sama dzielnica uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych w Trójmieście.

Cena ofertowa to 749 tys. zł.

Zapraszam na prezentację tej nieruchomości.
Kontakt w sprawie oferty: +48 799 319 339.

Dodaj komentarz